Досвід роботи вчителя Медведєвої Л.В.

"Live and Learn"
Медведєва Лариса Василівна,

учитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії,
старший вчитель Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №2
Педагогічний стаж – понад 40 років


" To teach is to touch a life forever"



Педагогічна проблема “Навчання спонтанному монологічному мовленню у сучасній школі з поглибленим вивченням англійської мови” , над якою працює вчитель, допомогає їй будувати уроки за новітньою комунікативною технологією викладання англійської мови , впроваджувати нові прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів та нестандартні форми навчання. 


Викладаючи англійську мову, Медведєва Л.В. намагається реалізувати принцип переконаності учнів у дієвості та необхідості знань, розвивати навички самостійної роботи на уроці та вдома, вміння аналізувати , порівнювати та узагальнювати матеріал, який вивчається. Використовуючи різноманітні форми та методи ведення уроку (рольові ігри, командна робота, індивідуальні завдання, робота в міні та макрогрупах, підготовка та захист узагальнюючих тематичних проектів, уроки- диспути, тощо), вчитель навчає вести діалог на актульні теми, постійно розширює запас лексичних одиниць, реплік, ідіом, приказок.


Створення навчальних проблемних ситуацій на уроці змушує школярів плідно працювати, підбирати необхідну лексику, багаторазово повторюючи її в різних контекстах та реальних мовленнєвих ситуаціях спілкування.




Традиційним стало для вчителя проведення інтегрованих та відкритих уроків для своїх колег у школі та місті, тематичних позакласних заходів, щорічна участь у журі міських олімпіад з англійської мови, організація та проведення предметного тижня, розробка лекцій, завдань, тестів.

Учні Л.В. Медведєвої щорічно посідають призові місця у міських олімпіадах, кращі за них продовжують успішно вивчати англійську мову у вищих навчальних закладах після закінчення школи.


Незважаючи на значний педагогічний та професійній досвід, Медвєдєва Л.В. постійно працює над своєю самоосвітою, слідкує за розвитком педагогічної науки та новинками у методиці викладання іноземних мов.



"Anyone who stops learning is old whether 20 or 80.
Anyone who keeps learning stays young.
The greatest thing in life is to keep your mind young"(Henry Ford)

Для тих, хто зацікавиться педагогічним досвідом вчителя, пропонуємо продивитися список найбільш вагомих публікацій Медведєвої Л.В. за останні декілька років в газетах «English» та «Англійська мова та література» у рубриках: «Творчий підхід»; «Контроль»; «Методологія»; «Позакласний захід»; «Домашнє читання» або «For the lessons of English/American literature and Home Reading», «Країнознавство» та інші.





На базі СШ І-ІІІ ступенів №2 м. Рубіжне Луганської області була створена педагогічна майстерня під керівництвом «старшого учителя» Медведєвої Л.В.. Деякі публікації були зроблені у співавторстві з іншими вчителями (Вінюковою О.В.) :


1. «Welcome to the UK» (Suggested level - A2; В1+» ) // English №5,2016, стр.9

2. «Sports and Games in Modern World» // English №4,2015, стр. 17-22

3. «In the World of English, Music, Love and Peace» // English №18,2015, стр. 21-23

4. «John Boynton Priestley» // English №24,2014, стр. 19-27

5. «Archibald Cronin and His Social Novel» // English №5,2013, стр. 15-19

6. «Archibald Cronin and His Social Novel» // English №13,2013, стр. 21-25

7. «Welcome to the UK» (Levels: B1; B1+;B2+), - (Some scenes from an Englishman’s everyday life) «Англійська мова та література» , №13, 2013, сс 25-29 (Рубр.: «Країнознавство») співавтор: Вінюкова О.В.

8. «In the World of American Vernacular Poetry» (Levels: B1; B1+; B2+) - «Англійська мова та література» , №№ 22-23, 2013, сс 35-39. Співавтор: Мартюхіна А.А. (СШ №10)

9. «In the World of Music» - «English» №4, 2012, сс 17-19

10. «Revision Tests» - «English №7, 2010 Cпівавтори: Вінюкова О.В.(СШ №2), Мартюхіна А.А.(СШ№ 10)

11. «Ігри на уроках іноземної мови»,- «Англійська мова і література» №19-21,2013 с.2-5 (рубр.: «Творчій підхід»)

12. «Revision Tests»,-«Англійська мова і література» №19-21,2013 с. 21-29(рубр.: «Контроль») Cпівавтори: Вінюкова О.В.(СШ №2), Мартюхіна А.А(СШ№ 10)

13. «Stephen Leacock, Iris Murdock, Wil. Saroyan- «Англійська мова і література» (рубр. «Домашнє читання») с. 80-88 №19-21, 2013

14. «Robert Frost- a National Poet of America ( For American Literature and Home Reading Lessons. Suggested levels: B1; В1+) Співавтор: Вінюкова О.В.\ «English» №47-48, 2011; с.14-17

15. «O. Henry and His Stories» (Suggested levels: B1; В1+) Співавтор: Вінюкова О.В.\ «English» №13, 2010 с.18-20

16. « Roald Dahl and His Stories for Children» ( Home Reading Lessons. Suggested levels: A2+; B1) Співавтор: Вінюкова О.В.\ «English» №5, 2011, с.20-22; «English» №23(cont.) 2011 с.20-22

17. «Sample Tests»;- «English» HIT №7, 2010







Панорама творчих уроків:

1.  Big cities of the UK,  the USA and Ukraine
2.   People we admire
3. A Star Hour «Hobby» (The Club of Jovial and Ready – Witted Boys and Girls)

Пропонуємо ще розробку із скарбнички вчителя, яка була вже опробована та використана як на практичних заняттях, так і на позакласних заходах школи.


З 2012-2013 н.р. для учнів 5-9 класів нашої школі функціонує КВК (The Club of Jovial and Ready-Witted Boys and Girls). Учасники цього КВК брали активну участь у таких позакласних заходах, як: “Do you like English?”; “Star Hour “Hobby” ”; “In the World of Music”; “In the World of Love, Friendship, Kindness, Music and Poetry”; “Welcome to the UK”; “American Cowboys, Their Hard life and Favourite Songs” та інші.




У 2015-2016 н.р. учні 8-Б та 8-А класів підготували дуже цікавий музично-поетичний монтаж з використанням тематичного відео, присвячений ювілейному дню народження англійської королеви Єлізавети Другої та 400 років зо дня смерті найвидатнішого драматурга усіх часів та народів У. Шекспіра (в межах неділі англ. мови).

 А учні 5-Б класа підготували музичну композицію, співали свої улюблені англійські та американські пісні; дали концерт для учнів 2-4 класів. Також учні цих класів приймали активну участь у виставці ручних виробів, присвячених англомовним країнам.


У 2015-2016 році було засновано гурток "Говоримо англійською. (Гіди-перекладачі)" для учнів 9-11 класів. Головна мета гуртка, згідно з програмою, рекомендованою МОН України, полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, базою для якої є комуникативні вміння, сформовані на основі мовних знань і навичок, передбачених вимогами програм для спецшкіл (9-11 кл.). Члени гуртка покращили свої успіхи в навчанні і на уроках англійської мови завдяки своїй роботі в гуртку.


31 жовтня 2014 р. В 7 “А” класі в межах експерименту «Весь світ на долоні»
cт. вчитель англійської мови Медведєва Л.В. провела нестандартний урок “Ласкаво просимо до Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії !”


Мета уроку:
Освітня: збагачувати духовний світ особистості продовжуючи опрацювання краєзнавчого матеріалу з тематики активізуючи вивчену лексику та навчаючи знаходити необхідну інформацію з різних джерел.
Розвиваюча: розвивати мовну здогадку; розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення, навички командної та групової (в міні-та-макро-групах) роботи.
Практична: формувати комунікативні навички, наприклад, навички вести дискусії; формувати вміння застосовувати знання, получені під час вивчання інших предметів (географії, історії,тощо); розвивати в учнів кмітливість інтелектуальну гнучкість, уміння орієнтуватися в потоці різноманітної інформації.
Виховна: засобами іноземної мови виховувати почуття поваги до інших країн світу, особливо до країн, мови яких вивчаються в даній школі, їх народів, її звичаїв та традицій; формувати позитивне ставлення до процесу навчання та отримання знань в цілому.
Обладнання: підручники, проектні роботи учнів; карти світу Європи та Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії; набір карток та листівок із зображенням визначних місць Лондона та країн в цілому, англійські прапорці та записи відомих англійських пісень.
На уроках були застосовані різні сучасні технології. Учні демонстрували свої проекти з історії та культурі народів, мешкаючи у Сполученому Королівстві Великобританії і Північної Ірландії (проекти були зроблені в міні - та - макро-групах). Учні розіграли діалоги з ранньої історії країни. (діалоги були приготовлені заздалегідь).


Також була гра-подорож по Сполученому Королівству Великобританії і Північної Ірландії : створили 2 команди, які на пароплавах “Wonders” та “Children’s Dream”, пливли по країні, зупиняючись в різних місцях. Протягом цієї подорожі учні розігрували сценки повсякденного життя народів цієї країни.


Також були застосовані елементи дискусії за заданими ствердженнями за тематикою. Наприкінці уроку була вікторина “Як добре ти знаєш країну,мову якої ти вивчаєш?”
Далі учні усі разом записували свої улюблені англійські пісні.


Підсумки: Усі учні були активні та задоволені, виявляли повагу та інтерес до культури ,звичаїв, традицій інших народів. Усе це сприяє подальшому формуванню комунікативних умінь та на давання додаткових можливостей для самореалізації особистості в сучасних умовах. Протягом уроку було зроблено декілька фотографій, ілюструющих ті або інші його етапи.



Some basic classroom techniques designed and used by L. Medvedyeva



The aim in any class is to involve all the students all the time. Motivation is the key to successful learning. Timing is important, too.

Here are a few simple techniques which are not difficult to remember but they should be observed all the time.



Look at all the students in the class

When you are teaching, switch your gaze evenly from one side to another, like a well-regulated light-house. You will also have the advantage of knowing what is going on in the class the whole time, so that you are aware of who is paying attention and who isn’t, and you can adapt your teaching accordingly.

Vary your techniques for asking questions

Questions are a way of compelling the attention of your students. If someone is yawning in the back row, ask him a question. However, don’t start with the name of the student you are addressing. Then pause and look round. Everyone, thinking they will be asked, will then work out the answer. The other students will be interested to know whether his answer is going to correspond with theirs.

Make sure the class is seated in the best possible way

It may be impossible to avoid having your students sitting in rows facing you. Even here, however, ensure that empty seats are only at the back and that everyone is grouped as near the front as possible. Ideally, everyone should be able to see everyone else, so that they can all participate in what is being said. Probably the best arrangement is to have everyone ranged round the wall, in a circle. If you are teaching with a wall-chart don’t forget to bring everyone close to the place where you have hung it.

Don’t go round the class

It’s better not to ask questions or to do exercises going around the class. Otherwise, those furthest away from the questioning know they can relax for some time before their turn comes, while those who have already answered can sit back and dream, knowing that they will probably not be asked again. Dart hither and thither and go back to someone you’ve just questioned, so that еveryone realizes he or she may be asked at any time.
Take account of different levels within class
There are a number of ways of dealing with the problem: ask difficult questions to the brighter students and then ask the same question later to those who lag behind. Get students to teach each other and talk about what they know to those who don’t. Sit a more advanced student next to a less advanced one so that he can help. Do group work where you mix brighter students with those who know less.
Limit teacher talking time
A teacher, should, ideally, be a stimulator who gets his student to talk. Of course, when training a class to listen and understand, you have to speak more, but try and strike a balance.
Encourage your students
Encourage as much as possible. Say «Good» or «Good but…» as often as you honestly can. Remember too that you can be encouraging or discouraging simply with intonation. The student will feel less discouraged if you say No   rather than No   .
Be careful with the use of grammatical terms
It’s better to use a few of these as possible, apart from common ones like, “noun”, “adjective” and “verb”.
Encourage your students to practise English outside the classroom
The classroom should in fact act as a generator to all sorts of English studies outside it. Make your students feel appreciated when they hand in their homework. Don’t forget B.B.C. broadcasts, English and American newspapers, English, and American clubs. At the beginning of each lesson, ask the class about the latest news, etc.
Write clearly
Clear blackboard work is essential. If you can’t write clearly on the blackboard, practice until you can. If you’ve got a lot to put on the board, try and arrange it in an orderly and logical fashion, so that whole pattern is clear.
Include everyone
Make sure that everyone is called on equally. Your own warmth and feeling for your students are a crucial basis for encouragement and motivation. It is only too easy. Though, to “forget” one’s own students, particularly those that sit at the back, or on the “wings” of the class.
Deal with individual problems
It is often best to deal with individual problems after the class. The students concerned will feel that you really care about his progress if you spend additional time on him, and it is obviously much easier to get to the root of any problem in a face to face than in a large class.
Correct your students
Much depends here on the situation in class. However, even in the middle of a discussion in English it is possible to state the correct phrase or word, gently, while not interrupting the student. It is also helpful to note down mistakes and then to go over them at the end of the discussion.
Pair and group work
To give more practice is spoken English to your class, break them up into pairs or small groups and teams. This encourages those who are shyer or reluctant to participate. With bigger classes, it can also stimulate conversation, although close supervision is necessary.

Project work as an encouragement


Don’t forget that it’s both a means of communication and enjoyment. It allows students to consolidate knowledge of English and encourage them to enrich their vocabulary. Students have extreme practice of their language skills: reading, writing, listening and speaking. Besides project work provides excellent opportunities for cross-cultural work.


Never stop at what you have gained.
The golden rule of teaching is creativity.
The most important thing is to love your profession, love what you are doing and never forget that learning goes on throughout life.

Немає коментарів:

Дописати коментар